THORMA PETRY KERPEN II hnědá - kamna
Kód: 594851Související produkty
Malá, ale šikovná, tak by se dala označit klasická kachlová kamna Treviso Mini. Tradiční "kachláče" nezaberou tolik místa, ale přesto svým výkonem 8,1 kW vytopí až 114 m2....
Krasná kachlová kamna v minimalistickém designu od osvědčeného českého výrobce HAAS+SOHN. Kamna jsou vybavena všemi moderními dostupnými prvky a snesou ta nejpřísnější měřítka...
Detailní popis produktu
| Model | KERPEN 2U4P |
| Typové číslo | F1451832610 |
| Jmenovitý výkon | 5 kW (kilowat) |
| Rozsah výkonů | 2,5 až 7,5 |
| Celkový vytápěný prostor | 48 až 124 |
| Provedení | jednoplášťové |
| Barva základní | hnědá |
| Barva pláště | hnědá |
| Druh povrchu | smalt |
| Rozměr - výška | 885 mm |
| Rozměr - šířka | 285 mm |
| Rozměr - hloubka | 320 mm |
| Průměr hrdla kouřovodu | 120 mm |
| Umístění kouřovodu | zadní |
| Výška hrdla kouřovodu nad podlahou | 686 mm |
| Provozní tah komína (Pa) | 12 Pa |
| Typy doporučených paliv | dřevo, dřevěné brikety, hnědouhelné brikety |
| Spotřeba paliva - drevo | 1,95 kh/hod (Kilogram za hodinu) |
| Spotřeba paliva - brikety | 1,3 kh/hod (Kilogram za hodinu) |
| Délka polen | 15 až 20 cm |
| Maximální obvod polen | 30 cm |
| Spalování | dvoustupňové |
| Hoření | na roštu |
| Účinnost - pro dřevo | 78,2 % |
| Účinnost - pro brikety | 78,2 % |
| Materiál roštu | litina |
| Materiál vyzdívky | šamot |
| Regulace přívodu vzduchu | samostaně |
| Přívod vzduchu | z interiéru |
| Rozměry přikládacího otvoru - šířka | 174 mm |
| Rozměry přikládacího otvoru - výška | 196 mm |
| Přikládací dvířka oddělená od dvířek popelníku | ano |
| Bezpečná vzdálenost od hořlavých stavebních konstrukcí a nábytku na bocích | 400 mm |
| Bezpečná vzdálenost od hořlavých stavebních konstrukcí a nábytku před dvířky | 800 mm |
| Bezpečná vzdálenost od hořlavých stavebních konstrukcí a nábytku za spotřebičem | 400 mm |
| Minimální přesah nehořlavé podložky pod kamna vpředu | 300 mm |
| Minimální přesah nehořlavé podložky pod kamna na bocích | 300 mm |
| Hmotnost topidla bez příslušenství | 58 kg |
| Záruční doba | 24 měsíc |
| Doba dodání | skladem |
| Dodávané příslušenství | klíč na vyndávání popelníku |
Kamna jsou určené na spalování hnědého uhlí a palivového dřeva.Pro spalování používejte nejlépe suché dřevo, dva roky vyschlé. Potom dosáhnete při spálení zhruba 1kg dřeva hodinového výkonu kolem 4 kW.
Po přivření vstupních otvorů vzduchu dosáhnete po přiložení zhruba 2,5 kg dřeva doby hoření - stáložárnost zhruba 3 až 4 hodiny.
Vývod kouřovodu je zezadu pro kouřovod o průměru D120. Přikládací dvířka a dvířka popelníku jsou těsněná sklotextilní šńůrou. Na obou dvířkách je klapka pro přívod vzduchu pro spalování. Je tedy možné regulovat primární vzduch pod roš i sekundární vzduch pro dohoření paliva (sekundární spalování) v horní spalovací komoře.
Před kouřovodem je šamotový deflektor.
Otvírací páčky kamen jsou tvarové odlitky, zavírání je těsné a bezhlučné.
Při čistém dřevě postačí nádoba popelníku zhruba na 4 až 5 dnů topení.
Spodní rošt je pohyblivý a pro "třesení" roštem je u dolních dveří táhlo, které používáme pro zprůchodnění roštu zaneseného popelem.
Pokud chcete i požitek z pohledu na oheň máme v nabídce kamna MILANO a BOZEN s průzorem, nebo nejprodávanější variantu kamen s průzorem FILEX H
Doplňkové parametry
| Kategorie: | KRBOVÁ KAMNA |
|---|---|
| Záruka: | 2 roky |
| Hmotnost: | 58 kg |
Kamna Thorma Kerpen 2U4P jsou tradičním výrobkem, který se používá pro vytápění jedné místnosti, popřípadě přilehlých místností.
Pro stavby s malými tepelnými ztrátami mohou mít klasická kamna příliš velkou “sílu”. Krbová kamna Salerno II nabízejí výkon jen 4 kW, který bohatě stačí pro plochy kolem 40 m2....
Epic značí něco vznešeného a ohromujícího. A přesně taková jsou kamna na dřevo EPIC. Štíhlý elipsový tvar nabízí 4 varianty obložení – boky v barvě bílé White, Titan, z...
Korpus vyroben z ocelového plechu o síle 3-4 mm. Obložení spalovací komory šamotové cihly
Retro vzhled na nožíčkách. Barva černá. Korpus kamen je vyroben z ocelového plechu o síle 2-3 mm. Spalovací komora je obložená akumulačními šamotovými cihlami. Keramické sklo...
Krbová kamna Pinerolo nabízí pod masivním obkladem z přírodního kamene (pískovec Woodstone Prestige, nebo mastek Speckstein), pořádnou dávku moderní techniky. Kamenný obklad má...
Menší krbová kamna, která svým kulatým tvarem klobouku připomínají dřívější oblíbené modely. To jsou kamna VISTA. Boční strany kamen mají obklad v dekoru dřeva a pod topeništěm,...
Korpus kamen je vyroben z ocelového plechu o síle 2-3 mm. Spalovací komora je obložená akumulačními šamotovými cihlami. Keramické sklo dvířek, odolné teplotám do 850 °C....
Krbová kamna VERSO 2
Klasická černá barva a stylové nožičky připomínají stará litinová kamna, která si možná pamatujete z prázdnin u dědečka. Krbová kamna Arktic 12 s plotýnkou skvěle doplní třeba...
Barva grafitově šedá. Korpus kamen je vyroben z ocelového plechu o síle 3-4 mm. Spalovací komora je obložená akumulačními šamotovými cihlami
Wamsler je tradičním evropským výrobcem kamen a sporáků na pevná paliva. Společnost úspěšně zkombinovala tradiční hodnoty s inovativní nejmodernější technologií a přísnou...
Krbová kamna VERSO Ina L výkon: 8 kW
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
| Výrobní společnost : | THORMA Výroba s.r.o. |
|---|---|
| Adresa : | Šávoľská cesta 1, 986 01 Fiľakovo |
| E-mail : | sales@thorma.sk |
