Kamna a krbová kamna

banner_kamna_krby

S příchodem chladných a sychravých dnů přirozeně a okamžitě každý člověk zatouží po tom, aby se mohl kdykoliv vrátit do příjemně vyhřátých bytů a domů, které ho zahřejí na těle i na duši. Není totiž nic příjemnějšího, než si sednou s horkým čajem a příjemnou knížkou k rozpáleným kamnům a čerpat tolik potřebnou energii.


Kdo má to štěstí a má možnost si do svých domovů pořídit pořádná kamna na tuhá paliva a nebo stylová krbová či kachlová kamna, může si v dnešní době vybírat z nepřeberného množství různých druhů, velikostí a designově zajímavých kamen, které rázem vnesou do každého prostoru dnes tolik potřebný klid a harmonii.


Kamna i krbová kamna vytvoří v každém interiéru nejen příjemné teplo, ale stanou se i designově zajímavou dominantou.
Při výběru kamen je potřeba se zaměřit v první řadě na jejich výkon. Pokud si pořídíte kamna s příliš velkým výkonem, stane se to, že budete mít doma celou zimu přetopeno. A pokud naopak zvolíte kamna s malým výkonem, tak se budete snažit zvýšit výkon neustálým přikládáním a výsledkem bude přehřívání kamen, které může způsobit i jejich znehodnocení. Při výběru kamen je tedy v první řadě důležité dbát na správně zvolený výkon, ve vztahu k počtu m³, které potřebujete vytopit.


Dále je potřeba si ujasnit, zda budou kamna sloužit pouze k přitápění a nebo budou sloužit jako hlavní zdroj tepla pro celý byt nebo dům.
V dnešní době najdete na trhu opravdu široký výběr různých druhů kamen nebo krbových kamen. Pokud si vyberete samostatná kamna a nebo krbová kamna, tak budou vytápět hlavně místnost, ve které jsou kamna umístěna. Teplo se pak šíří prakticky pouze otevřenými dveřmi.
V případě, že potřebujete kamny vytopit celý dům nebo byt, pak je potřeba zvolit kamna s teplovodním výměníkem, které se napojí na teplovodní rozvod a příjemné teplo se bude šířit po celém prostoru. Kamna nebo krbová kamna se pak stanou rázem hlavním zdrojem tepla pro Váš byt nebo dům.


Ať už zvolíte elektrická kamna, plynová a nebo kamna na uhlí, určitě neuděláte chybu. Tato kamna velice rychle vyhřejí každý prostor a díky zajímavým designům působí příjemně v nejednom interiéru.


Pokud Vás však láká idylka skutečně příjemného a jedinečného tepla, které může být vytvářeno pouze při topení dřevem, pak neváhejte a vyberte si ze široké nabídky různých druhů a velikostí kamen na dřevo nebo krbových kamen, ať už samostatných nebo s teplovodním výměníkem. V dnešní době se tato kamna stávají cenově dostupnými a do svých domovů si je pořizuje stále více lidí.
Nejen pro svůj příjemný design, který ve Vás evokuje idylu starých dobrých časů, ale hlavně také pro to, že z nich sálá teplo ještě dlouho po vyhasnutí ohně, zažívají v dnešní době velký boom designově velice příjemná kachlová kamna.


Kachlová nebo krbová kamna promění každou domácnost jako mávnutím kouzelného proutku v příjemné a útulné místo, kde bude radost pobývat. Idylu ještě prohloubí pohled do krásně plápolajícího ohně.


Pokud si vyberete ze široké nabídky krbových nebo kachlových kamen, tak si buďte jisti, že proměníte své domovy v ostrůvky klidu, kde bude v kamnech příjemně praskat dřevo a Vy se velice snadno necháte unést na vlně odpočinku. V zimních měsících bychom měli více odpočívat a i z tohoto důvodu nenajdete lepší možnost, jak během zimy načerpat tolik potřebnou energii.
V poslední době se stávají také velice žádanými sporáky na tuhá paliva. Díky těmto sporákům vnesete do každého interiéru atmosféru starých časů našich babiček. Naše babičky na těchto kamnech vařily a pekly v nich úžasné buchty. Nebojte se a zkuste to také. Odměnou Vám bude nejen příjemné teplo, které tato kamna vytvoří, ale bonusem může být i skvěle uvařený oběd.
V případě, že chcete mít ve svých domovech příjemné teplo a chcete relaxovat pohledem do plápolajícícho ohně, pak neváhejte a už v letošní zimě si dopřejte tu radost z poslechu praskajícího dřeva ve Vašich kamnech. Vaše tělo i duše tento způsob relaxace dozajista ocení a odmění se Vám přívalem tolik potřebné pozitivní energie.

×

Splátková kalkulačka ESSOX

Blog

Zobrazit více