THORMA ALVESTA II černá - krbová kamna
Kód: 340602Související produkty
Kachlová kamna EBOLI prošla omlazovací kúrou. Vyměnili jsme kliku a zlepšili ergonomii otvírání dvířek. I podstavec došel k obměně. Natřeli jsme ho tmavou barvou. Barevná škála...
Co dává kachlovým kamnům Čičmany z řady HOME svou jedinečnost? Je to vzor na kachli, který je inspirovám sjenojmennou obcí na Slovensku. Ta je známa svou typickou architekturou....
Detailní popis produktu
Krbová kamna Thorma ALVESTA 4 až 12 kW jsou určena pro spalování palivového dřeva.
Ocelový korpus kamen a lisovaná vyzdívka topeniště z vermikulitu přispívá k dlouhé době hoření a vysoké účinnosti. U těchto krbových kamen se novou konstrukcí významně prodloužila doba mezi přikládáním.
Toto topidlo může sloužit i jako hlavní zdroj vytápění, nebo mohou být náhradním zdrojem vytápění v přechodových obdobích, nebo jako podpora hlavního topení v době hlavní topné sezóny.
- Jsou vyrobená z ocelového žáruodolného plechu, zevnitř vyplněná vermikulitovými tvarovkami.
- Ve spodní části spalovacího prostoru je litinový rošt a pod roštěm popelník.
- Přikládací dveře jsou utěsněné a jsou samouzavíratelné. Zavírání je bezhlučné. Samouzavírání je pomocí pružiny v přikládacích dveřích.
- Přikládací dveře jsou zasklené keramickým sklem s vysokou teplotní odolností.
- Regulace spalování je na přívodech primárního, sekundárního a terciárního vzduchu - ovládání jedním prvkem, dávkování vzduchu je automatické, odladěné výrobcem.
- Vývod kouřovodu je shora.
U těchto kamen doporučujeme možnost napojení přívodu vzduchu pro spalování z exteriéru. Na zadní straně kamen je hrdlo D100, které můžete napojit flexibilní hadicí D100 na větrací šachu komína, do sklepa, do chodby, nebo přes zed, popřípadě podlahou do exteriéru. Tím zaručíte stálý přísun vzduchu pro spalování a zvýšíte úroveň a kultivovanost hoření. Potom také tato krbová kamna nebudou závislá na přísunu vzduchu do místnosti s instalovanými kamny. Běžně se stává, že při zapnutí digestoře, nebo odsávání v přilehlé mísnosti (toaleta, koupelna) se udělá v obytných prostorách podtlak, kamna vykuřují, popřípadě se velmi špatně přikládá. Připojením krbových kamen na nezávislý přívod vzduchu z exteriéru nemáte tyto starosti.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | KRBOVÁ KAMNA |
|---|---|
| Záruka: | 2 roky |
| Hmotnost: | 120 kg |
| Jmenovitý výkon: | 8.0 kW |
| Rozsah výkonů: | 4 - 12 kW |
| Účinnost (dřevo): | 82,3% |
| Celkový vytápěný prostor: | 98 - 190 m3 |
| Provedení: | dvouplášťové |
| Spalování: | dvoustupňové |
| Průměr hrdla kouřovodu: | 150 mm |
| Umístění kouřovodu: | horní |
| Délka polen: | 32 cm |
| Druh povrchu: | lak |
| Materiál roštu: | litina |
| Externí přívod vzduchu: | ano, hrdlo průměr 100 mm |
| Celkové rozměry V x Š x H: | 927 x 570 x 390 mm |
Retro vzhled na nožíčkách. Barva černá. Korpus kamen je vyroben z ocelového plechu o síle 2-3 mm. Spalovací komora je obložená akumulačními šamotovými cihlami. Keramické sklo...
Elegantní společník, na kterého jste čekali. Nepřehlédnutelný elegán z plechu a kombinace bočního obkladu kamene – ať už si vyberete šedý Kunststein Grau nebo Denim Blue....
Barva černá. Prostor pro uskladnění dřeva. Kovové klíčky. Komínová klapka
Wamsler je tradičním evropským výrobcem kamen a sporáků na pevná paliva. Společnost úspěšně zkombinovala tradiční hodnoty s inovativní nejmodernější technologií a přísnou...
Epic značí něco vznešeného a ohromujícího. A přesně taková jsou kamna na dřevo EPIC. Štíhlý elipsový tvar nabízí 4 varianty obložení – boky v barvě bílé White, Titan, z...
Ekodesign litinová dvířka elegantní červená barva
Velká prosklená dvířka topeniště. Externí přívod vzduchu. Barva grafitově šedá. Korpus kamen je vyroben z ocelového plechu o síle 4 mm. Spalovací komora je obložená akumulačními...
Krbová kamna VERSO 1
Jøtul F 200 vychází z nadčasového designu nejprodávanějších kamen Jøtulu, 160 let zkušeností a moderního přístupu k vytápění. Sklo dvířek zdobí gotické příčky. Obsluha i údržba...
Korpus vyroben z ocelového plechu o síle 3-4 mm. Obložení spalovací komory šamotové cihly
Rohová krbová kamna. Barva grafitově šedá. Panoramatické sklo. Korpus kamen je vyroben z ocelového plechu o síle 3-4 mm
Pro všechny, kdo mají doma málo místa. Krbová kamna Nordby zaberou stejný prostor, jako třeba skříňka s televizí. Nemusíte se bát ani jejich zapojení, odstup tělesa od stěny...
Krbová kamna Prity WD vysokým výkonem. Praktický prostor ve spodní částí pro uskladnění dřeva.
Krbová kamna GLOW sice svými rozměry nezaberou mnoho prostoru, ale spolehlivě ho vyplní teplem a příjemným pohledem do ohně. Elipsovitý tvar plechového opláštění vynikne v rohu...
Krbová kamna VERSO 3
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
| Výrobní společnost : | THORMA Výroba s.r.o. |
|---|---|
| Adresa : | Šávoľská cesta 1, 986 01 Fiľakovo |
| E-mail : | sales@thorma.sk |
