THORMA BOZEN b vínovočervená - kamna
Kód: 597561Související produkty
Kachlová kamna EBOLI prošla omlazovací kúrou. Vyměnili jsme kliku a zlepšili ergonomii otvírání dvířek. I podstavec došel k obměně. Natřeli jsme ho tmavou barvou. Barevná škála...
Kachlová kamna EBOLI prošla omlazovací kúrou. Vyměnili jsme kliku a zlepšili ergonomii otvírání dvířek. I podstavec došel k obměně. Natřeli jsme ho tmavou barvou. Barevná škála...
Detailní popis produktu
| Model | BOZEN |
| Typové číslo | F1451763211 |
| Jmenovitý výkon | 5 kW (kilowat) |
| Rozsah výkonů | 2,5 až 7,5 |
| Celkový vytápěný prostor | 48 až 124 |
| Provedení | jednoplášťové |
| Barva základní | bordó |
| Barva pláště | bordó |
| Druh povrchu | smalt |
| Rozměr - výška | 906 mm |
| Rozměr - šířka | 326 mm |
| Rozměr - hloubka | 345 mm |
| Průměr hrdla kouřovodu | 120 mm |
| Umístění kouřovodu | zadní |
| Výška hrdla kouřovodu nad podlahou | 706 mm |
| Provozní tah komína (Pa) | 12 Pa |
| Typy doporučených paliv | dřevo, dřevěné brikety, hnědouhelné brikety |
| Spotřeba paliva - drevo | 1,9 kh/hod (Kilogram za hodinu) |
| Spotřeba paliva - brikety | 1,3 kh/hod (Kilogram za hodinu) |
| Délka polen | 15 až 20 cm |
| Maximální obvod polen | 30 cm |
| Spalování | dvoustupňové |
| Hoření | na roštu |
| Účinnost - pro dřevo | 78,2 % |
| Účinnost - pro brikety | 71,1 % |
| Materiál roštu | litina |
| Materiál vyzdívky | šamot |
| Regulace přívodu vzduchu | samostaně |
| Přívod vzduchu | z interiéru |
| Velikost skla šířka | 152 mm |
| Velikost skla výška | 252 mm |
| Rozměry přikládacího otvoru - šířka | 174 mm |
| Rozměry přikládacího otvoru - výška | 296 mm |
| Přikládací dvířka oddělená od dvířek popelníku | ano |
| Bezpečná vzdálenost od hořlavých stavebních konstrukcí a nábytku na bocích | 200 mm |
| Bezpečná vzdálenost od hořlavých stavebních konstrukcí a nábytku před dvířky | 800 mm |
| Bezpečná vzdálenost od hořlavých stavebních konstrukcí a nábytku za spotřebičem | 200 mm |
| Minimální přesah nehořlavé podložky pod kamna vpředu | 500 mm |
| Minimální přesah nehořlavé podložky pod kamna na bocích | 300 mm |
| Hmotnost topidla bez příslušenství | 60 kg |
| Záruční doba | 24 měsíc |
| Doba dodání | skladem |
| Dodávané příslušenství | ovládací klíč |
Šamotová vyzdívka v spalovacím prostoru má vysokou tepelnou odolnost.
Kamna jsou určená na spalování palivového dřeva nebo dřevěných briket. Pro spalování používejte nejlépe suché dřevo, dva roky vyschlé. Potom dosáhnete při spálení zhruba 1kg dřeva hodinového výkonu kolem 4 kW.
Po přivření vstupních otvorů vzduchu dosáhnete po přiložení zhruba 2,5 kg dřeva doby hoření - stáložárnost zhruba 3 až 4 hodiny.
Vývod kouřovodu je zezadu pro kouřovod o průměru D120.
Přikládací dvířka a dvířka popelníku jsou těsněná sklotextilní šňůrou. Na obou dvířkách je klapka pro přívod vzduchu pro spalování. Je tedy možné regulovat primární vzduch pod rošt i sekundární vzduch pro dohoření paliva (sekundární spalování) v horní spalovací komoře.
Kamna je možné použít i k příležitostnému vaření a ohřívání jídel,vaření kávy. Před kouřovodem je šamotový deflektor.
Otvírací páčky kamen jsou tvarové odlitky, zavírání je těsné a bezhlučné. Při čistém dřevě postačí nádoba popelníku zhruba na 4 až 5 dnů topení. Spodní rošt je pohyblivý a pro "třesení" roštem je u dolních dveří táhlo, které používáme pro zprůchodnění roštu zaneseného popelem.
Častým dotazem na tyto kamna: Je regulace komínovou klapkou? - - Pokud máte komín o velmi vysokém tahu, můžete použít kouřovod s komínovou klapkou. Díl s klapkou použijte jako svislý.
Kamna mají řešený regulovatelný přívod vzduchu do spalovací komory a velmi dobře těsněná popelníková i přikládací dvířka velmi odolnou sklotextilní šňůrou. To zajišťuje správné dávkování vzduchu pro spalování a tedy není nutná komínová klapka.
Zavírání dveří je bezhlučné.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | KRBOVÁ KAMNA |
|---|---|
| Záruka: | 2 roky |
| Hmotnost: | 60 kg |
Kamna Bozen s průzorem jsou tradičním výrobkem, který se používá pro vytápění jedné místnosti, popřípadě přilehlých místností.
Kamna Bozen s průzorem jsou tradičním výrobkem, který se používá pro vytápění jedné místnosti, popřípadě přilehlých místností.
Kamna Bozen s průzorem jsou tradičním výrobkem, který se používá pro vytápění jedné místnosti, popřípadě přilehlých místností.
Krbová kamna SVT-Wamsler KAMINO 8 nostalgia mají jmenovitý výkon 8 kW, maximální výkon 10 kW. Kamna jsou schopna vytopit prostor o objemu 160 až 200 m3, při spotřebě paliva 2 až...
Krbová kamna z ocelového plechu. Maximální topný výkon 7 kW. Barva tmavě šedá. Boční obložení keramické dlaždice
Panoramatická krbová kamna. Prosklená dvířka z obou stran (přední i zadní)
Do rohu i bez rohů. Kamna nemusí být jen hranatá, půdorys některých doslova opíšete kružnicí. Díky jejich tvaru můžete krbová kamna Ovalis bez problémů postavit do rohu. Na...
Jøtul F 500 jsou výkonná kamna na dřevo v klasickém designu s elegantními dvířky a velkým prosklením, které umožňuje fantastický výhled na oheň. Chytrá dvířka pro boční...
Wamsler je tradičním evropským výrobcem kamen a sporáků na pevná paliva. Společnost úspěšně zkombinovala tradiční hodnoty s inovativní nejmodernější technologií a přísnou...
Prima společník nejen do nepohody. Taková jsou krbová kamna na dřevo VENTO. Menší kamna s bočními kachlemi s dekorem dřeva, která se hodí do nízkoenergetického bydlení. Přesto...
Krbová kamna VERSO Ina L výkon: 8 kW
Wamsler je tradičním evropským výrobcem kamen a sporáků na pevná paliva. Společnost úspěšně zkombinovala tradiční hodnoty s inovativní nejmodernější technologií a přísnou...
Ocelová krbová kamna Zvezda s litinovým roštem. Obložení topeniště: šamotové cihly.
Pro všechny, kdo mají doma málo místa. Krbová kamna Nordby zaberou stejný prostor, jako třeba skříňka s televizí. Nemusíte se bát ani jejich zapojení, odstup tělesa od stěny...
Jøtul F 500 jsou výkonná kamna na dřevo v klasickém designu s elegantními dvířky a velkým prosklením, které umožňuje fantastický výhled na oheň. Chytrá dvířka pro boční...
Černá bude vždycky v módě, na to sází také krbová kamna Levanger. Kvalitní litinová dvířka dávají tušit, že tahle kamna budou sloužit dlouhé roky. Pod nimi najdete prostorný,...
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
| Výrobní společnost : | THORMA Výroba s.r.o. |
|---|---|
| Adresa : | Šávoľská cesta 1, 986 01 Fiľakovo |
| E-mail : | sales@thorma.sk |
