Zahradní domky, altány a pavilony

banner_altan

Ať už bydlíte v rodinném domě se zahradou a nebo jste vlastníky malé zahrádky v zahrádkářské kolonii, určitě máte rádi svojí zahradu vždy dokonale upravenou. Každá zahrada vyžaduje pravidelnou údržbu a na tuto údržbu každý potřebuje mnoho druhů nářadí nebo strojů. A aby nám toto nářadí mohlo sloužit opravdu dlouho, je zapotřebí mu na zahradě vytvořit kryté místo, kde budou tito pomocníci bezpečně schovány před povětrnostními vlivy a v neposlední řadě i před nezvanými hosty. Každý zručný kutil si umí jistě vyrobit dokonalý přístřešek nebo kůlnu přesně podle vlastních představ. Kdo ale nedisponuje těmito úžasnými vlastnostmi, nemusí zoufat. Může si vybrat z naší široké nabídky různých druhů a velikostí zahradních domků.


Zahradní domky nicméně nemusí sloužit pouze jako bezpečné odkladiště zahradního nářadí a jiných potřeb, ale větší dřevěné domky můžete využít i na přespání nebo jako příjemný stinný úkryt během parných letních dnů, kde můžete po těžké práci na své zahradě zaslouženě odpočívat například u dobré kávy.


Pokud vážně uvažujete o koupi zahradního domku, je velice důležité si nejdřívě rozmyslet, za jakým účelem budete zahradní domek kupovat. Pokud potřebujete zahradní domek „pouze“ na uskladnění zahradního nářadí, je potřeba neopomenout, že v zimním období zde pravděpodobně také budete chtít uložit nejen zahradní nářadí a sekačku na trávu, ale i například prostorově objemnější zahradní nábytek, gril nebo jízdní kolo. K tomuto účelu velice dobře poslouží například plastové zahradní domky. Plastové zahradní domky velice dobře pomouhou při uskladnění zahradnických, sportovních, bazénových, grilovacích nebo například campingových potřeb. Značnou výhodou těchto domků je hlavně jejich jednoduchá monztáž a bezúdržbovost. Vybírat ale můžete i mezi plechovými nebo menšími dřevěnými zahradními domky.


Plechové zahradní domky se vyznačují velice příznivou cenou, snadnou montáží a zaručují praktickou bezúdržbovost a dlouhou záruku na prorezavění plechu. Nevýhodou může být ne úplně zajímavý a do krajinného rázu zapadající design.
Mezi favority současného trhu patří dřevěné zahradní domky, které díky přírodnímu materiálu velice snadno zapadají do krajinného rázu a dle velikosti mohou sloužit jak k uskladnění zahradních potřeb, tak i jako letní byt přímo na Vaší zahrádce. Jako nevýhoda může být vnímána nutnost jejich pravidelné údržby v podobě ochranného nátěru, který dřevěný zahradní domek chrání před nepříznivými vlivy počasí a který je nutný každý rok opakovat.


V neposlední řadě je při výběru zahradního domku velice důležité nezapomenout zvážit samotnou výšku domku, aby jste se v něm mohli pohodlně pohybovat.
Pokud si chcete vytvořit na své zahradě příjemné zázemí, ale nechcete investovat do zahradního domku, máme pro Vás stylové řešení v podobě zahradních altánů. Protože zahrada by neměla sloužit pouze k aktivnímu odpočinku, ale měla by být místem setkávání s Vaší rodinou nebo přáteli, zahradní altány mohou být k tomuto účelu velice dobře využity. Zahradní altány jsou velice praktické, protože zde můžete trávit volný čas s rodinou nebo s přáteli i za nepříznivého počasí nebo naopak Vás v parném létě spolehlivě ochrání před slunečními paprsky. V zimě může zahradní altán zase posloužit například k uskladnění zahradního nábytku nebo zahradnických potřeb.


Výhodou námi nabízených zahradních altánů je snadná montáž a praktická bezúdržbovost. Díky interesantním moderním designům námi nabízených zahradních altánů si vytvoříte na své zahradě příjemný kout, kde bude radost odpočívat a kde budete snadno čerpat energii například s knihou u dobré kávy nebo při posezení s přáteli.


Zázemí Vaší zahrady můžete dovést k dokonalosti také díky námi nabízeným zahradním pavilonům.
Protože skleněné pavilony lze využívat jak k pěstování rostlin, tak k posezení, není nic jednodušší než tyto dvě možnosti propojit. V těchto zahradních pavilonech si tak můžete velice snadno vytvořit Vaši vlastní oázu klidu, kde můžete obklopeni zelenými rostlinami čerpat tolik potřebnou energii.


Vaši vlastní zimní zahradu si pak můžete vytvořit pomocí konstrukcí, které lze snadno přistavět ke zdi Vašeho domu. Tuto zakrytou terasu pak můžete využívat i v chladnějších obdobích k relaxaci nebo k pěstování pokojových rostlin.


Ať už toužíte po krásném a příjemném zázemí na Vaší zahradě, kde budete moci relaxovat a čerpat energii v souladu s přírodou a nebo jenom hledáte řešení, jak uklidit například zahradní nářadí, nic pro nás není překážkou. Pokud si vyberete z naší široké nabídky zahradních domků, altánů a nebo pavilonů, budete mít ihned o starost méně.

×

Splátková kalkulačka ESSOX

Blog

Zobrazit více