Elektrokola

banner_elektrokola

Elektrokola se v dnešní době stávají parťáky jak na cestách do práce, tak i při cykloturistice v náročnějších terénech. Ve světě jízdních kol nacházejí elektrokola právem stále častěji své zasloužené místo. Díky pohodlí, které tato kola nabízejí během jízdy, je za klasická kola vyměňuje čím dál více lidí.


Pokud milujete jízdu na kole, ale Vaše kondice nebo zdravotní stav už není jako dřív, nezoufejte. Nemusíte kvůli tomu pověsit Vaši vášeň na hřebík. Na elektrokole už jezdí všichni, kdo si rádi užívají při jízdě na kole okolní krajiny a chtějí být v cíli fit a plni sil. Jakmile šlápnete do pedálů, aktivuje se elektromotor, který bude Vašim věrným pomocníkem tak dlouho, jak jen budete při jízdě na elektrokole potřebovat. S lehkostí tak vyjedete i kopec, který byste při jízdě na běžném kole vzdali hned na začátku. Pokud si však budete chtít více zasportovat, asistenci elektromotoru můžete samozřejmě kdykoliv vypnout.


Elektrokola už dávno nejsou výsadou pouze seniorů nebo lidí se zdravotním omezením, ale ocení je jak studenti dojíždějící do školy, tak pracující dojíždějící do práce nebo starší lidé na pohodlné projížďky okolní krajinou. Pokud byste rádi jezdili na kole například do práce nebo do školy, ale vadí Vám, že do cíle přijedete propocení a často i unavení, pak můžete jezdit autem nebo veřejnou dopravou. Pokud však nejste vlastníkem automobilu a nebo prostě jenom nechcete trávit každé ráno v dopravní zácpě a zároveň se nechcete mačkat s ostatními lidmi ve veřejné dopravě, pak je pro Vás elektrokolo to pravé řešení, protože do svého cíle dorazíte vždy včas a plni energie do celého dne.


Pokud hledáte spolehlivé kolo, které Vás dopraví rychle a bez námahy kamkoliv po Vašem městě nebo po vesnici, pak si můžete vybrat z naší nabídky městských elektrokol. Výhodou těchto elektrokol je velice snadné ovládání, které je téměř stejné, jako na obyčejném kole. Asistenci elektromotoru aktivujete stisknutím jediného tlačítka. Ale nemusíte se bát, motor začne aktivně pomáhat až ve chvíli, kdy šlápnete do pedálů. Námi nabízená městská elektrokola jsou také vybavena tzv. asistentem chůze. Díky této kouzelné funkci se elektrokolo začne samo pohybovat rychlostí cca 6 km/h. Tento velice praktický pomocník, výrazně ušetří Vaše síly, pokud tlačíte elektrokolo do prudkého kopce. Námi nabízená městská elektrokola vydrží ujet na jedno nabití baterie až 60 – 70 km. Díky městským elektrokolům není problém pohybovat se rychle a snadno v centru měst. Městská elektrokola usnadní i urychlí cestu do práce, do školy, ale například i na nákupy.


Pokud jste však vyznavači většího adrenalinu a rádi si užíváte jízdu na kole ve volné přírodě, pak ani vy nemusíte zoufat, pokud už Vám nestačí síly na běžnou cykloturistiku nebo si jen jízdu terénem chcete užít bez větší námahy. Na trhu jízdních kol už si můžete vybírat i ze sportovních outdoorových elektrokol určených pro delší cykloturistické výlety nebo pro jízdu do velkých kopců.


Outdoorová eletrokola fungují na stejném principu jako městská elektrokola. Elektromotor se zapne jediným tlačítkem, ale začne být aktivní až ve chvíli, kdy Vy začnete šlapat do pedálů. Asistenci elektromotoru můžete samozřejmě kdykoliv vypnout. I outdoorová elektrokola jsou vybavena tzv. asistentem chůze, který výrazně usnadní výstup do prudšího kopce. Díky dokonalému designu a inteligentnímu umístění elektromotoru a akumulátoru na první pohled nepoznáte, zda vedle sebe máte klasické kolo určené pro jízdu terénem a nebo outdoorové elektrokolo. Akumulátor je totiž zcela ukryt v rámu elektrokola a elektromotor našel své místo zase v náboji zadního kola.


Velkým hitem se dnes stávají skládací elektrokola, která jsou zajímavá svým moderním designem, ale hlavně jsou jedinečná díky své možnosti snadného a rychlého složení. Skládací elektrokola oceníte jak při jízdě po městě, tak i při k ratších výletech do přírody. Snadno a rychle je složíte a přepravíte autem nebo autobusem na místo, kam potřebujete. Skládací elektrokolo díky své velikosti nebude nikde překážet. Snadno je uskladníte jak doma, tak například v kanceláři.


Elektrokola se stávají v současnosti velkým hitem a bežným dopravním prostředkem, který už dávno není výsadou pouze seniorů nebo osob se zdravotním omezením. Díky elektrokolům si můžete vychutnávat jízdu na kole a zároveň se kochat okolní krajinou nebo můžete proměnit v příjemný zážitek i obyčejnou cestu do práce.


Pokud si chcete jízdu na kole užívat plnými doušky a nejde Vám úplně o sportovní výkon, pak v žádném případě nebudete litovat rozhodnutí pořídit si své první nové elektrokolo k jehož řízení nepotřebujete ani řidičský průkaz.

 

×

Splátková kalkulačka ESSOX

Blog

Zobrazit více