THORMA ALVESTA II šedá + mastek - krbová kamna
Kód: 332450Související produkty
Co dává kachlovým kamnům Čičmany z řady HOME svou jedinečnost? Je to vzor na kachli, který je inspirovám sjenojmennou obcí na Slovensku. Ta je známa svou typickou architekturou....
Kachlová kamna HAAS+SOHN Rukov, s.r.o. splňují veškeré požadavky na moderní topidlo a na jejich vývoji se podílí přední české designerské firmy. Kamna se vyrábí...
Moderní spalovací komoře, s Terciálním spalováním dávají kachlová kamna Manta tradiční obal. Ke dvířkům v nadčasové černé můžete zvolit kachle v hnědé nebo zelené barvě. Sáhnout...
Detailní popis produktu
Krbová kamna Thorma ALVESTA 4 až 12 kW jsou určena pro spalování palivového dřeva.
Přírodní obklad a lisovaná vyzdívka topeniště z vermikulitu přispívá k dlouhé době hoření a vysoké účinnosti. U těchto krbových kamen se novou konstrukcí významně prodloužila doba mezi přikládáním.
Toto topidlo může sloužit i jako hlavní zdroj vytápění, nebo mohou být náhradním zdrojem vytápění v přechodových obdobích, nebo jako podpora hlavního topení v době hlavní topné sezóny.
- Jsou vyrobená z ocelového žáruodolného plechu, zevnitř vyplněná vermikulitovými tvarovkami.
- Ve spodní části spalovacího prostoru je litinový rošt a pod roštěm popelník.
- Přikládací dveře jsou utěsněné a jsou samouzavíratelné. Zavírání je bezhlučné. Samouzavírání je pomocí pružiny v přikládacích dveřích.
- Přikládací dveře jsou zasklené keramickým sklem s vysokou teplotní odolností.
- Regulace spalování je na přívodech primárního, sekundárního a terciárního vzduchu - ovládání jedním prvkem, dávkování vzduchu je automatické, odladěné výrobcem.
- Vývod kouřovodu je shora.
U těchto kamen doporučujeme možnost napojení přívodu vzduchu pro spalování z exteriéru. Na zadní straně kamen je hrdlo D100, které můžete napojit flexibilní hadicí D100 na větrací šachu komína, do sklepa, do chodby, nebo přes zed, popřípadě podlahou do exteriéru. Tím zaručíte stálý přísun vzduchu pro spalování a zvýšíte úroveň a kultivovanost hoření. Potom také tato krbová kamna nebudou závislá na přísunu vzduchu do místnosti s instalovanými kamny. Běžně se stává, že při zapnutí digestoře, nebo odsávání v přilehlé mísnosti (toaleta, koupelna) se udělá v obytných prostorách podtlak, kamna vykuřují, popřípadě se velmi špatně přikládá. Připojením krbových kamen na nezávislý přívod vzduchu z exteriéru nemáte tyto starosti.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | KRBOVÁ KAMNA |
|---|---|
| Hmotnost: | 120 kg |
| Jmenovitý výkon: | 8.0 kW |
| Rozsah výkonů: | 4 - 12 kW |
| Účinnost (dřevo): | 82,3% |
| Celkový vytápěný prostor: | 98 - 190 m3 |
| Provedení: | dvouplášťové |
| Spalování: | dvoustupňové |
| Průměr hrdla kouřovodu: | 150 mm |
| Umístění kouřovodu: | horní |
| Délka polen: | 32 cm |
| Druh povrchu: | lak / mastek |
| Materiál roštu: | litina |
| Externí přívod vzduchu: | ano, hrdlo průměr 100 mm |
| Celkové rozměry V x Š x H: | 927 x 570 x 390 mm |
Prima společník nejen do nepohody. Taková jsou krbová kamna na dřevo VENTO. Menší kamna s bočními kachlemi s dekorem dřeva, která se hodí do nízkoenergetického bydlení. Přesto...
Krbová kamna SVT-Wamsler KAMINO 8 nostalgia mají jmenovitý výkon 8 kW, maximální výkon 10 kW. Kamna jsou schopna vytopit prostor o objemu 160 až 200 m3, při spotřebě paliva 2 až...
Barva grafitově šedá. Korpus kamen je vyroben z ocelového plechu o síle 3-4 mm. Spalovací komora je obložená akumulačními šamotovými cihlami
Pro všechny, kdo mají doma málo místa. Krbová kamna Nordby zaberou stejný prostor, jako třeba skříňka s televizí. Nemusíte se bát ani jejich zapojení, odstup tělesa od stěny...
Epic značí něco vznešeného a ohromujícího. A přesně taková jsou kamna na dřevo EPIC. Štíhlý elipsový tvar nabízí 4 varianty obložení – boky v barvě bílé White, Titan, z...
Krbová kamna VERSO 1
Korpus kamen je vyroben z ocelového plechu o síle 2-3 mm. Spalovací komora je obložená akumulačními šamotovými cihlami. Keramické sklo dvířek, odolné teplotám do 850 °C....
Krbová kamna VERSO Ina L výkon: 8 kW
Do rohu i bez rohů. Kamna nemusí být jen hranatá, půdorys některých doslova opíšete kružnicí. Díky jejich tvaru můžete krbová kamna Ovalis bez problémů postavit do rohu. Na...
Kamna na dřevo PISA RLU svým štíhlým oválným tvarem připomínají věž v Pise a odtud název. Tato elegantní kamna s velkým prosklením ukrývají řadu dalších výhod jako např....
Designově jednoduchá plechová kamínka, která však splní vaše nároky. Velké prosklení umožňuje pohled do ohně, kde se do topeniště vejdou polena o velikosti 33 cm.
Barva grafitově šedá. Korpus kamen je vyroben z ocelového plechu o síle 3-4 mm. Spalovací komora je obložená akumulačními šamotovými cihlami
Kamna a sporáky MBS na tuhá paliva jsou určena k vytápění, vaření, pečení. Jsou konstruována na spalování palivového dřeva a hnědouhelných briket. Jednoduchý a vkusný design...
Krbová kamna GLOW sice svými rozměry nezaberou mnoho prostoru, ale spolehlivě ho vyplní teplem a příjemným pohledem do ohně. Elipsovitý tvar plechového opláštění vynikne v rohu...
Kamna nemusí být jenom černá. Důkazem jsou krbová kamna Livorno z řady Home. Díky světlému designu jsou vhodná i do menších místností, které opticky rozjasní. Jedinečná...
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
| Výrobní společnost : | THORMA Výroba s.r.o. |
|---|---|
| Adresa : | Šávoľská cesta 1, 986 01 Fiľakovo |
| E-mail : | sales@thorma.sk |
