Jak si vybrat sekačku na trávu

banner_sekacky

 

Je tady jaro a tak je čas vybrat si tu správnou sekačku pro Váš trávník. Na čem záleží?Kdo bude sekačku používat, jak velká plocha trávníku se bude sekat a v jakém prostředí.  Sekání trávy u rodinného domku nebo u hospodářské usedlosti vyžaduje pokaždé jiné nároky.  Při pořizování zahradního stroje  je dobré zaměřit se i na jednoduchost ovládání a údržbu sekačky.Pokud například máte větší travnatou plochu, měla by být šířka záběru rotujícího nože větší.

Vyberete si sekačku elektrickou, akumulátorovou nebo benzínovou?

Elektrické sekačky na trávu mají nižší pořizovací cenu, menší hmotnost, způsobují menší hluk i vibrace. Jejich údržba je lehčí a lze ji využít při práci ve strmém terénu.  Naopak musíme hlídat kabel a pracovat můžeme jenom tam, kde máme přívod proudu. Mají nižší výkon.   Využijete je pro malé sečné plochy na zahrádkách u rodinných domků.

Jejich alternativou jsou sekačky akumulátorové, které nevyžadují přívodní kabel. Jejich nevýhodou je vyšší pořizovací cena,  která se ovšem vyváží bezproblémovou manipulací a práce může být i zábavou.

U benzínových sekaček nejste omezeni kabelem a nemusíte si dávat pozor, zda jej přejedete a poškodíte. Mají vyšší výkon a pohon pojezdových kol. Nemusíte pracovat jen tam, kde je přívod elektr.proudu. Nevýhodou jsou výpary, větší hluk, vyšší hmotnost a je u nich složitější údržba.

Sekačky s pojezdem  jsou velkou výhodou, výrazně snižují námahu při sečení. Proto pro větší plochy by měla stát na vrcholu rozhodování sekačka s pojezdem.

Typy sekaček na trhu bez ohledu na pohonné jednotky

Rotační sekačky sekají trávu  rotujícím nožem. Elektrické rotační sekačky jsou vhodné pro menší trávníky. Jejich výhodou je malá hmotnost, jednoduchá ovladatelnost a spolehlivost. Také malé nároky na údržbu a provoz. Rotační sekačky na trávu benzínové jsou vhodné pro větší a členité terény. Snadno s nimi posekáte vyšší a hustší travní porost. Na trhu jsou i benzínové sekačky se startováním jako u osobního automobilu.

Bubnovésekačky se používají pro velké travnaté plochy s vysokou trávou, kterou budeme sušit. Podle velikosti plochy a profilu vybíráme výkon motoru sekačky.Tuto sekačku nevyužívejte pro údržbu okrasných trávníků.

 

Lištové sekačky mají podobné využití jako bubnové. Jejich obsluha je náročnější a bývají součástí multifunkčních sad.

Automatické sekačky odvedou veškerou práci za Vás, sekají tiše v nepravidelných stopách. Vysokokapacitní baterie jsou šetrné k životnímu prostředí.

Výhodou vřetenových sekaček je jejich nízká hmotnost a s tím spojené lehké ovládání. Díky nim bude váš trávník perfektně střižený, zelený a hustý všude, kde si přejete. Pokud máte malou předzahrádku nebo pozemek, je tato sekačka ideální volbou.

Pokud jste nenašli odpověď a chcete poradit, obraťte se na náš specializovaný eshop se zahradní technikou. Rádi s Vámi vybereme tu nejlepší volbu pro Vaše spokojené sekání.

×

Splátková kalkulačka ESSOX

Blog

Zobrazit více