Bazény

banner_bazen

Chcete mít k dispozici bazén již s prvním jarním sluníčkem?  Nechcete se v letních dnech mačkat na veřejném koupališti a hledat si kousek místečka pro sebe? Pokud máte prostor, není nicjednoduššího než si ho pořídit a relaxovat v klidu a pohodlí domova či chalupy. V dnešní době patří bazény do standartního vybavení Vaší zahrady. Aby byl bazén radostí pro Vás, Vaše děti nebo vnoučata je třeba si do detailů promyslet co a jak.

Venkovní bazén může být zapuštěný nebo nadzemní, krytý nebo otevřený.  Každý má své výhody i nevýhody. Hlavními kritérii pro výběr bude jistě cena, možnost umístění, velikost, nutnost stavebních úprav, údržba bazénu a také provozní výdaje. Také je třeba se zamyslet nad tím, kdo a jak bude nejvíce bazén využívat. U pořizování bazénu také pamatujte na bezpečnost a také čistotu prostoru kolem něj. Dále je dobré se zamyslet nad umístěním bazénu, je lepší se vyhnout místu pod stromy. Ideální volbou je volný slunný prostor.

Pro malinké děti bude jistě stačit malý nafukovací bazének, kde si mohou Vaše děti hrát a osvěží se v letních dnech. Vybrat si můžete z různých tvarů a velikostí. Tyto bazénky nepotřebují filtraci, ale je třeba vodu častěji měnit.

Nafukovací bazény Tampa, Hecht a jiné bez pevné konstrukce jsou skvělou volbou pro rodinný odpočinek. Jejich předností je jistě nižší cena a snadné zprovoznění. K těmto bazénům je již lepší pořídit vhodnou a dostatečně funkční bazénovou filtraci. Na zimu je musíte uklidit, aby Vám déle sloužily.

Nadzemní bazény s pevnou konstrukcí jsou sice složitější na postavení, ale mají delší životnost a na zimu může zůstat bazén na zahradě. Stačí vhodně zazimovat. A další sezónu můžete bez složitější námahy bazén zprovoznit.

Bazény, které jsou zapuštěné, mají větší pořizovací cenu a jsou třeba stavební úpravy a zásahy do zahrady. Mají mnohem delší životnost a svému majiteli dlouho dobře poslouží.

Abychom měli vodu v bazénu, co nejdéle čistou a průzračnou, je nutné pořídit vhodnou filtraci. Ta se vybírá podle objemu vody v bazénu. Také nesmíme zapomenout na chemickou úpravu vody, což znamená optimální hodnotu PH, Chloru a jiných substancí. Čištění bazénů máme chlórové nebo solné.

Wellness pobyt pro Vás, kdykoliv si vzpomenete? Pořiďte si domů svoji vířivku a po náročném dni můžete relaxovat a dopřát si pocit luxusu. Stačí si jen vybrat tvar, velikost a vybrat vhodné místo, kam vířivku umístíte. Její údržba je podobná jako u bazénů.

 

×

Splátková kalkulačka ESSOX

Blog

Zobrazit více